Hata
  • myApi requires a Facebook Application ID
İNSAN İLİŞKİLERİ
Doğru sorular sizi TANIMLAR

ABC’yi  söker sökmez çevremizdekilere bıkıp usanmadan “Bu Ne?” “Şu Ne?” diye sürekli sorular sorduk. Kimi zaman doğru cevaplar aldık, kimi zamanda aldığımızı sandık. Daha küçük yaşlarda sevdiklerimizin bize karşı olan sabrını, bizler şu an ki yaşlarımızda etrafımızdakilere ne kadar gösterebiliyoruz değil mi? Acaba bir soru sorarak istediğimiz cevapları  alabilenlerden miyiz yoksa sorularımızla daha da çıkmaza düşenlerden miyiz ? Soru sorma tarzının ne kadar önemli olduğuna değinmek istiyorum bu yazımda.

 
Aynı dili konuşuyoruz, neden anlaşamıyoruz ? PDF  Array Yazdır Array

Gözlerimizi açar açmaz müthiş bir kaosun içinde buluyoruz kendimizi. Hızlı adımlarla yanımızdan geçen yüzlerce insanın görüntüsü, her tarafta günlük hayatımızdan aşina olduğumuz iç gıcıklayıcı sesler ve içimizde kopup giden fırtınalı duygularımız. Gördüklerimiz, duyduklarımız ve hissettiklerimiz düşünce ve davranışlarımızı etkilerken çevremizdeki diğer insanlarla anlaşmak içinde aynı algılarımızı kullanıyoruz. Peki aynı toplumun bireyleri olarak hala en basit nedenlerden dolayı neden anlaşamıyoruz yada en ufak şeylerden dolayı neden tartışıyoruz?

 
Vefa Borcunuzu Ödemek İçin Sıranızı Beklemeyin...
Zaman zaman birbirimize iyiliklerimiz dokunuyor. Bu iyilik karşısında kimi zaman mahçup kalıyoruz kimi zaman da zamanı gelince benimde bir faydam dokunur diyerek akışına bırakıyoruz. Karşılıksız yardımcı olmak toplumumuzda en önemli ahlaki değerlerimizden bir tanesidir. Çok şükür ki bu değerlere hala sahip çıkanları görebiliyoruz. Kendisine faydası olan kişilerin, etrafındaki insanlara da yaklaşımı hep paylaşımcı ve yol gösterici olmuştur. Bu kişilerin yaptıkları küçük yada büyük yardımlar, manevi açıdan bir tatmin oluşturur.
 
Hayatınızın Filminde Başrol Oynamak İster misiniz?
Evet şimdi okuduğunuzu kendinize tekrar etmenizi isteyeceğim. Hayatınızın Filminde Başrol Oynamak İster misiniz? Hayatınızı filme konu etseler, birçoğumuz ya benim hayatımda filme çekilecek birşey yok ki diye hayıflanır, yada çok can sıkıcı bir film olacağını düşünerek bu teklifi reddeder. Çünkü hayatı filme konu alınan kişilerin; dünya üzerinde önemli işlere imza attığı , kitleleri peşinden sürüklediği, düşünce ve davranış şekli ile yeni bir neslin üzerinde inanılmaz bir etkisi vardır.
 
<< Başlat < Önceki 1 2 3 Sonraki > Son >>

Sayfa 1 > 3